Türkiye Telif Hakkı

Telif Hakkı

 Resimlink, orijinal çalışmalara ait olan içeriklerin sahiplerine gerekli hakları tanır. Fikri Mülkiyet kapsamında, ülkemizdeki ve diğer ülkelerdeki kanunlara göre hareket eder. İçeriklerinizin orijinal sürümleri, verileri korunur. Site içerisinde size ait olan çalışmaların, sizden habersiz şekilde paylaşılmakta olduğunu düşünüyorsanız, telif hakkı ihlali konusunda iletişime geçebilirsiniz.

Resimlink Bünyesinden Görsel Kaldırma

·         Resimlink sitesinde size ait olan bir görsel kullanıldığını mı düşünüyorsunız? Kaldırılması için başvurabilirsiniz.

·         Telif hakkını bulundurduğunuz görselleri tespit etmeniz durumunda, görsellerin kaldırılması için iletişime geçebilirsiniz.

·         Resimlink bünyesinde +18 görsel içeriklerine müsaade edilmemektedir. Bu tip paylaşımlar yapan kişilerin görselleri en kısa süre içerisinde kaldırılacaktır.

Resimlink Sitesine Görsel Upload Etme

·         Site içi görsel upload işlemlerinizde başka birisine ait olan paylaşımların yapılması yasaktır, bu kişilerin görsel içerikleri kaldırılmaktadır.

·         Resimlink sitesine yapacağınız görsel yükleme işlemlerinde telif hakkı sitemize ait değildir. Bu yüzden paylaşacağınız görsellerin, internete tarafınızca yüklenmesinde Fikri Mülkiyet’e aykırı bir durum teşkil etmediğinden emin olmalısınız.

Resimlink Telif Hakkı İhlali

·         Resimlink, yüklenmekte olan görsellere ait bir telif hakkını üstlenmez. Eğer Fikri Mülkiyet’e saygısızlık yapıldığını düşünüyorsanız, içerik ile ilgili bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

·         Telif hakkı ihlali için yapacağınız başvuruların incelenmesi sonrasında eğer asılsız bir ihbar bildirimi tespit edilecek olursa, kanunlar kapsamında zarar sorumluluğu size aittir.

·         İçeriklerinizle ilgili telif hakkı konusunda iletişime geçmek isterseniz Web Formu’nu kullanabilirsiniz. Ana sayfada iletişim konusunda geçerli sekme geçişlerini bulabilirsiniz.

Resimlink Telif Hakkı Kaldırma İstekleri

·         İçeriklerin, telif hakkına sahip kişi tarafından telif hakkı kaldırma talepleri oluşturulabilir. Bu durumdaki tek hak sahibi, üreticinin kendisidir.

·         Eğer bir telif hakkı kaldırma talebi oluşturacaksanız, bu içeriğin orijinal sürümüne sahip olup olmadığınızı doğrulamanız gerekmektedir.

Resimlink İçerisinden Yer Aldığınız Görsellerin Kaldırılma İstekleri

·         Görsel içeriklerde sizin bulunmanız, telif hakkına tamamen sahip olduğunuz anlamına gelmemektedir. Ancak gizlilik kapsamında, bizlere iletişim alanından ulaşabilirsiniz. Telif hakkı sahibi, konuya ilişkin geçerli telif hakkı kaldırma taleplerini oluşturacaklardır.

Resimlink İçerisinden Kaldırılacak İçerikler

·         Belirtilen durumların dışında (+18 içerikli görseller) bir görsel yükleme işlemi yapmanıza rağmen paylaşımlarınız kaldırıldı mı? Bizimle iletişime geçerek, durumu bildirebilirsiniz. Telif hakkı ihlali gibi söz konusu durumlar bulunmuyorsa, içeriklerinizin yeniden sisteme yüklenmesi sağlanacaktır.